KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12064471

nr 1206 4471

Maj Wingren-Samourkas

(1916-2001), Sverige

Oljemålning, Monogramsignerad, daterad 1960. Olja på duk, 36x68 cm

Maj Wingren-Samourkas, svensk bildkonstnär född 1916 i Västerås, död 2001.

måndag 24 september 2018
kl 18:45:59

Maj Wingren-Samourkas

Läs mer om Maj Wingren-Samourkas