Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10706023



*

nr 1070 6023


Jan Abramsson

(f. 1966), Sverige


Akvarell, Jan Abramsson (f. 1966), Fyrar, 30x14


Jan Abramsson, svensk bildkonstnär född 1966.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 november 2016
kl 20:28:31


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/11 20:12:18 1      250 kr
20/11 10:01:48 2      150 kr
20/11 10:01:48 1      200 kr (Budbetjänt)
20/11 10:02:00 2      250 kr
20/11 10:02:00 1      250 kr (Budbetjänt)
20/11 10:02:50 2      300 kr
21/11 18:59:39 3      350 kr
21/11 20:23:31 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Jan Abramsson

Jan Abramsson, svensk bildkonstnär född 1966.

Läs mer om Jan Abramsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fyrar jan abramsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:52
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:26
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:57
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:22
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:03




Ladda ner broschyr