KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10706023
*
nr 1070 6023
Jan Abramsson
(f. 1966), Sverige
Akvarell, Jan Abramsson (f. 1966), Fyrar, 30x14
Jan Abramsson, svensk bildkonstnär född 1966.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2016
kl 20:28:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 20:12:18
1
250 kr
20/11 10:01:48
2
150 kr
20/11 10:01:48
1
200 kr (Budbetjänt)
20/11 10:02:00
2
250 kr
20/11 10:02:00
1
250 kr (Budbetjänt)
20/11 10:02:50
2
300 kr
21/11 18:59:39
3
350 kr
21/11 20:23:31
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fyrar jan abramsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
*
Jan Abramsson
Jan Abramsson, svensk bildkonstnär född 1966.
Läs om budbetjänten
nr 1070 6023
Jan Abramsson
(f. 1966), Sverige
Akvarell, Jan Abramsson (f. 1966), Fyrar, 30x14
Jan Abramsson, svensk bildkonstnär född 1966.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/11 20:12:18 | 1 | 250 kr |
| 20/11 10:01:48 | 2 | 150 kr |
| 20/11 10:01:48 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 20/11 10:02:00 | 2 | 250 kr |
| 20/11 10:02:00 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 20/11 10:02:50 | 2 | 300 kr |
| 21/11 18:59:39 | 3 | 350 kr |
| 21/11 20:23:31 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fyrar jan abramsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03



