KONST / Litografier / Litografi 14052120

nr 1405 2120

Berta Hansson

(1910-1994), Sverige

Litografi, "Erik". Signerad, numrerad 43/100. Motivet: 29x21 cm, yttermått inklusive ram: 47x38 cm

Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 21 juni 2021
kl 18:11:05

3/6 21:03:31 1      150 kr
4/6 17:31:47 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Berta Hansson

Läs mer om Berta Hansson