KONST / Litografier / Färglitografi 6561196
*
nr 656 1196
Lennart Rodhe
(1916-2005), Sverige
Färglitografi , Lennart Rodhe (1916-2005), komposition, 12x19
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2010
kl 18:24:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/9 05:20:25
1
500 kr
13/9 00:09:50
2
Vinnande bud
13/9 10:25:51
1
600 kr
- Konstnär/Designer
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Lennart Rodhe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition lennart rodhe litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:44
*
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Lennart Rodhe
nr 656 1196
Lennart Rodhe
(1916-2005), Sverige
Färglitografi , Lennart Rodhe (1916-2005), komposition, 12x19
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 650 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/9 05:20:25 | 1 | 500 kr |
| 13/9 00:09:50 | 2 | Vinnande bud |
| 13/9 10:25:51 | 1 | 600 kr |
- Konstnär/Designer
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Lennart Rodhe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition lennart rodhe litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:44



