KONST / Litografier / Färglitografi 13115138
*
nr 1311 5138
Pierre Fix-Masseau
(1905-1994), Frankrike
Färglitografi, "Orient-Express". Signerad, numrerad 175/500, daterad -87. Oramat löst blad. Bladets mått: 40x30 cm
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2020
kl 20:40:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 11:14:45
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Pierre Fix-Masseau
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.
Läs mer om Pierre Fix-Masseau
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad pierre fix-masseau
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:43
*
Pierre Fix-Masseau
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.
Läs mer om Pierre Fix-Masseau
nr 1311 5138
Pierre Fix-Masseau
(1905-1994), Frankrike
Färglitografi, "Orient-Express". Signerad, numrerad 175/500, daterad -87. Oramat löst blad. Bladets mått: 40x30 cm
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/2 11:14:45 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Pierre Fix-Masseau
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.Läs mer om Pierre Fix-Masseau
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad pierre fix-masseau
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:43



