ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4856614
*
nr 485 6614
Spegel
1950-tal, höjd: 110
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2007
kl 17:45:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 18:41:45
1
100 kr
16/9 11:34:01
2
150 kr
16/9 13:30:17
3
350 kr
16/9 13:31:42
2
250 kr
16/9 13:36:14
2
350 kr
16/9 18:07:18
4
400 kr
17/9 09:33:01
3
500 kr
17/9 09:52:19
5
550 kr
17/9 13:26:08
6
Vinnande bud
17/9 17:36:25
7
650 kr
17/9 17:40:55
7
750 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 485 6614
Spegel
1950-tal, höjd: 110
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/9 18:41:45 | 1 | 100 kr |
| 16/9 11:34:01 | 2 | 150 kr |
| 16/9 13:30:17 | 3 | 350 kr |
| 16/9 13:31:42 | 2 | 250 kr |
| 16/9 13:36:14 | 2 | 350 kr |
| 16/9 18:07:18 | 4 | 400 kr |
| 17/9 09:33:01 | 3 | 500 kr |
| 17/9 09:52:19 | 5 | 550 kr |
| 17/9 13:26:08 | 6 | Vinnande bud |
| 17/9 17:36:25 | 7 | 650 kr |
| 17/9 17:40:55 | 7 | 750 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



