KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12167131
nr 1216 7131
Bertil Lundberg
(1922-2000), Sverige
Färgetsning, Komposition. Signerad, daterad 1976, numrerad 56/75. Motivet: 64x49 cm
Bertil Lundberg, svensk bildkonstnär född i Lund 1922, död 2000.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 12 november 2018
kl 18:37:22
11/11 19:50:03
Bertil Lundberg
Läs mer om Bertil Lundberg