KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8962303

nr 896 2303

Josef Kowner

(1895-1967), Sverige

Akvarell, Josef Kowner, Stilleben, signerad. 1947, 47x38

Josef Kowner, rysk-svensk målare och tecknare född i Kiev 1895, död 1967.

måndag 26 maj 2014
kl 18:51:19

Josef Kowner

Läs mer om Josef Kowner