ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10232229
*
nr 1023 2229
Spegel
1950-tal, Fröseke, Nybro, Teak, "Sylvia M6", höjd: 95 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2016
kl 19:49:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 18:53:30
1
100 kr
7/3 19:23:06
2
150 kr
7/3 19:25:25
3
200 kr
7/3 19:32:22
4
250 kr
7/3 19:34:57
3
300 kr
7/3 19:38:16
4
350 kr
7/3 19:42:04
3
400 kr
7/3 19:44:52
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke nybro spegel speglar teak teakmöbler trä
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakoliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 1023 2229
Spegel
1950-tal, Fröseke, Nybro, Teak, "Sylvia M6", höjd: 95 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/3 18:53:30 | 1 | 100 kr |
| 7/3 19:23:06 | 2 | 150 kr |
| 7/3 19:25:25 | 3 | 200 kr |
| 7/3 19:32:22 | 4 | 250 kr |
| 7/3 19:34:57 | 3 | 300 kr |
| 7/3 19:38:16 | 4 | 350 kr |
| 7/3 19:42:04 | 3 | 400 kr |
| 7/3 19:44:52 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke nybro spegel speglar teak teakmöbler trä
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43 -
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakoliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



