KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14377022

nr 1437 7022

Mauritz Gellner

(1901-1982), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1923. Olja på pannå, 32x27, yttermått inklusive ram: 39x34 cm

Mauritz Gellner, svensk målare född 1901, död 1982.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 13 december 2021
kl 19:14:20

8/12 13:04:20 1      100 kr
13/12 18:59:15 2      Vinnande bud

Mauritz Gellner

Läs mer om Mauritz Gellner