KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15186045
*
nr 1518 6045
Jerry Roupe
(1919-2005), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1993, "Trädet". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 47x56 cm
Jerry Roupe, svensk grafiker och målare född 1919, död 2005.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2023
kl 19:57:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 09:05:44
1
500 kr
30/1 16:15:15
2
600 kr
30/1 16:16:44
1
700 kr
30/1 16:22:40
2
1.100 kr
30/1 17:49:44
1
900 kr
30/1 17:49:44
2
1.000 kr (Budbetjänt)
30/1 17:51:09
1
1.100 kr
30/1 17:51:09
2
1.100 kr (Budbetjänt)
30/1 17:51:27
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jerry roupe olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
*
Jerry Roupe
Jerry Roupe, svensk grafiker och målare född 1919, död 2005.
Läs om budbetjänten
nr 1518 6045
Jerry Roupe
(1919-2005), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1993, "Trädet". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 47x56 cm
Jerry Roupe, svensk grafiker och målare född 1919, död 2005.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 09:05:44 | 1 | 500 kr |
30/1 16:15:15 | 2 | 600 kr |
30/1 16:16:44 | 1 | 700 kr |
30/1 16:22:40 | 2 | 1.100 kr |
30/1 17:49:44 | 1 | 900 kr |
30/1 17:49:44 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
30/1 17:51:09 | 1 | 1.100 kr |
30/1 17:51:09 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
30/1 17:51:27 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jerry roupe olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00