ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9873730
*
nr 987 3730
Hans-Agne Jakobsson
(1919-2009), Sverige
Spegel, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), höjd: 49 cm
Hans-Agne Jakobsson, född 1919, död 2009, svensk inredningsarkitekt och möbelformgivare.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2015
kl 20:09:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 20:34:42
1
250 kr
19/10 20:03:17
2
150 kr
19/10 20:03:17
1
200 kr (Budbetjänt)
19/10 20:03:58
3
Vinnande bud
19/10 20:04:49
2
350 kr
19/10 20:04:49
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hans-Agne Jakobsson
Hans-Agne Jakobsson, född 1919, död 2009, svensk inredningsarkitekt och möbelformgivare.
Läs mer om Hans-Agne Jakobsson
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans-agne jakobsson spegel speglar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Hans-Agne Jakobsson
Hans-Agne Jakobsson, född 1919, död 2009, svensk inredningsarkitekt och möbelformgivare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Hans-Agne Jakobsson
nr 987 3730
Hans-Agne Jakobsson
(1919-2009), Sverige
Spegel, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), höjd: 49 cm
Hans-Agne Jakobsson, född 1919, död 2009, svensk inredningsarkitekt och möbelformgivare.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/10 20:34:42 | 1 | 250 kr |
| 19/10 20:03:17 | 2 | 150 kr |
| 19/10 20:03:17 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 19/10 20:03:58 | 3 | Vinnande bud |
| 19/10 20:04:49 | 2 | 350 kr |
| 19/10 20:04:49 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hans-Agne Jakobsson
Hans-Agne Jakobsson, född 1919, död 2009, svensk inredningsarkitekt och möbelformgivare.Läs mer om Hans-Agne Jakobsson
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans-agne jakobsson spegel speglar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



