KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11176041

nr 1117 6041

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Blandteknik, Lars Norrman (1915-1979), Skidåkare, 15x24 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

600 kr

Såld:

900 kr

måndag 3 juli 2017
kl 20:54:50

  • Tema
  • 3 jul

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman