ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8873055
*
nr 887 3055
Spegel
Konvex, diameter: 52
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 april 2014
kl 20:59:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 10:14:29
1
300 kr
11/4 21:36:04
2
200 kr
11/4 21:36:55
2
400 kr
12/4 06:22:48
1
500 kr
12/4 18:36:36
2
500 kr
12/4 18:57:23
3
700 kr
13/4 08:15:25
1
700 kr
13/4 14:23:50
2
1.000 kr
14/4 03:08:16
3
900 kr
14/4 03:08:43
3
1.100 kr
14/4 08:39:39
1
Vinnande bud
14/4 19:04:45
2
1.300 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konvex spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 887 3055
Spegel
Konvex, diameter: 52
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 april 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/4 10:14:29 | 1 | 300 kr |
| 11/4 21:36:04 | 2 | 200 kr |
| 11/4 21:36:55 | 2 | 400 kr |
| 12/4 06:22:48 | 1 | 500 kr |
| 12/4 18:36:36 | 2 | 500 kr |
| 12/4 18:57:23 | 3 | 700 kr |
| 13/4 08:15:25 | 1 | 700 kr |
| 13/4 14:23:50 | 2 | 1.000 kr |
| 14/4 03:08:16 | 3 | 900 kr |
| 14/4 03:08:43 | 3 | 1.100 kr |
| 14/4 08:39:39 | 1 | Vinnande bud |
| 14/4 19:04:45 | 2 | 1.300 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konvex spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



