KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16406041
nr 1640 6041
Knut Hanqvist
(1904-1981), Sverige
Oljemålning, "Föremål på runt bord". Signerad, daterad -56. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 40x48 cm
Knut Hanqvist, svensk målare född i Norrköping 1904, död 1981.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 2 september 2024
kl 20:46:50
2/9 11:15:18
Knut Hanqvist
Läs mer om Knut Hanqvist