KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13128410

nr 1312 8410

Thure Malmberg

(1894-1968), Ã…land

Oljemålning, Skuta, Åland. Signerad, daterad 1954. Olja på duk, 45x37 cm

Thure Malmberg, åländsk bildkonstnär född 1894, död 1968.

Utrop:

600 kr

Såld:

900 kr

måndag 9 mars 2020
kl 20:01:55

Thure Malmberg

Läs mer om Thure Malmberg