KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 17292005
nr 1729 2005
Gustav Alexandersson
(1901-1976), Sverige
Pastell, Signerad, "Tunnelbanebygget vid Strömsborg". Bildmått: 68x47 cm, yttermått inklusive ram: 84x62 cm
Gustav Alexandersson, svensk målare född 1901, död 1976.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 6 oktober 2025
kl 18:06:01
5/10 16:40:44
100 kr
6/10 17:24:05
Gustav Alexandersson
Läs mer om Gustav Alexandersson