MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå + 5268317
*
nr 526 8317
Byrå +
spegel, England, höjd: 71 + 90
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 maj 2008
kl 17:03:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 16:40:14
1
500 kr
24/5 09:43:27
2
600 kr
24/5 09:44:44
2
650 kr
26/5 16:57:28
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå byråar engelsk england europa spegel
-
6347 Byrå
1930-tl. Björk, Intarsia. Bredd: 106 cm, djup: 42 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20
-
6112 Byrå
Ek, Sigurd Göransson, Fröseke. Bredd: 57 cm, djup:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:39
-
6368 Byrå
England, mahogny. Bredd: 55 cm, djup: 39 cm, höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:31
-
6224 Byrå
Louis XV-stil, gallerkant, intarsia, mässingsdekor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:32
-
5109 Byrå
Louis XVI-stil, intarsia, stenskiva. Bredd: 125 cm..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:33
-
6222 Byrå
Senbarock, kompletterad, senare benställning. Bred..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59
*
Byrå +
nr 526 8317
Byrå +
spegel, England, höjd: 71 + 90
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 maj 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/5 16:40:14 | 1 | 500 kr |
24/5 09:43:27 | 2 | 600 kr |
24/5 09:44:44 | 2 | 650 kr |
26/5 16:57:28 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå byråar engelsk england europa spegel
-
6347 Byrå
1930-tl. Björk, Intarsia. Bredd: 106 cm, djup: 42 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20 -
6112 Byrå
Ek, Sigurd Göransson, Fröseke. Bredd: 57 cm, djup:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:39 -
6368 Byrå
England, mahogny. Bredd: 55 cm, djup: 39 cm, höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:31
-
6224 Byrå
Louis XV-stil, gallerkant, intarsia, mässingsdekor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:32 -
5109 Byrå
Louis XVI-stil, intarsia, stenskiva. Bredd: 125 cm..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:33 -
6222 Byrå
Senbarock, kompletterad, senare benställning. Bred..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59