ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7484010
*
nr 748 4010
Spegel
Sengustaviansk, höjd: 185
Kondition: senare spegelglas
Utrop:
7.000 kr
Såld:
5.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2012
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 14:04:02
1
4.000 kr
5/3 23:19:42
2
4.100 kr
12/3 15:57:26
3
6.600 kr
12/3 16:12:30
3
4.200 kr
12/3 16:13:02
3
4.200 kr
12/3 17:04:48
4
4.300 kr
13/3 11:28:40
5
5.000 kr
23/3 21:05:31
6
5.200 kr
26/3 11:10:41
5
5.200 kr
26/3 11:11:56
5
5.500 kr
26/3 15:04:33
2
Vinnande bud
- Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: senare spegelglas
nr 748 4010
Spegel
Sengustaviansk, höjd: 185
Kondition: senare spegelglas
| Utrop: | 7.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 5.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/3 14:04:02 | 1 | 4.000 kr |
| 5/3 23:19:42 | 2 | 4.100 kr |
| 12/3 15:57:26 | 3 | 6.600 kr |
| 12/3 16:12:30 | 3 | 4.200 kr |
| 12/3 16:13:02 | 3 | 4.200 kr |
| 12/3 17:04:48 | 4 | 4.300 kr |
| 13/3 11:28:40 | 5 | 5.000 kr |
| 23/3 21:05:31 | 6 | 5.200 kr |
| 26/3 11:10:41 | 5 | 5.200 kr |
| 26/3 11:11:56 | 5 | 5.500 kr |
| 26/3 15:04:33 | 2 | Vinnande bud |
- Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



