KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502060
*
nr 1450 2060
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Signerad, daterad 78, Djurgårdsbrunn. Olja på duk, 62x75, yttermått inklusive ram: 65x78 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 19:40:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 19:26:06
1
Vinnande bud
- Tema
21 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Maurice Moberg
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Läs mer om Maurice Moberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurgårdsbrunn maurice moberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Maurice Moberg
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Maurice Moberg
nr 1450 2060
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Signerad, daterad 78, Djurgårdsbrunn. Olja på duk, 62x75, yttermått inklusive ram: 65x78 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/2 19:26:06 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
21 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Maurice Moberg
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk mÃ¥lare och grafiker, död 2014.Läs mer om Maurice Moberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurgårdsbrunn maurice moberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



