KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15966100
nr 1596 6100
Sam Uhrdin (1886-1964), Sverige. "Mattrasor". Signerad, daterad -47. Olja på duk, 93x73 cm, yttermått inklusive ram: 114x98 cm
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 5 februari 2024
kl 18:40:30
31/1 20:39:59
4.000 kr
5/2 18:27:01