KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 17453511

nr 1745 3511

Kristina Anshelm

(f. 1942), Sverige

Träsnitt, 3 st, Signerade, daterade, "Follan vid Magelugnen 1773", "Stora Sköndal", "Södertörn villastad 1910-talet, yttermått inklusive ram: 100x70

Kristina Anshelm, svensk grafiker och målare född 1942.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 1 december 2025
kl 19:59:01

1/12 19:51:31 1      Vinnande bud

Kristina Anshelm

Läs mer om Kristina Anshelm