KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 15763572
nr 1576 3572
Paul Gavarni
(1804-1866), Sverige
Tuschteckning, Paul Gavarni (1804-1866), Man i kostym, Monogramsignerad. Bildmått: 26x16 cm, yttermått inklusive ram: 40x30
Paul Gavarni, svensk tecknare född 1804 i Paris, död i Paris 1866 .
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 6 november 2023
kl 20:27:31
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Paul Gavarni
Läs mer om Paul Gavarni