GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Tulpanvas 17409351
*
nr 1740 9351
Tulpanvas
Arne Säfström, keramik. Signerad, Höjd: 25 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2025
kl 20:02:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 00:59:37
1
250 kr
17/11 12:40:42
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arne säfström keramik tulpanvas
-
6787 Servbisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:36
-
6016 Tallrikar
2 st, Kina. Diameter: 16 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:02
*
Tulpanvas
nr 1740 9351
Tulpanvas
Arne Säfström, keramik. Signerad, Höjd: 25 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/11 00:59:37 | 1 | 250 kr |
| 17/11 12:40:42 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arne säfström keramik tulpanvas
-
6787 Servbisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:36 -
6016 Tallrikar
2 st, Kina. Diameter: 16 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:02



