KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16406152

nr 1640 6152

Kurt Jungstedt

(1894-1963), Sverige

Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1918. Olja på duk på pannå, 44x31 cm, yttermått inklusive ram: 59x45

Kondition: slitage, krackeleringar

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 2 september 2024
kl 18:17:29

Kurt Jungstedt

Läs mer om Kurt Jungstedt