KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17355077
nr 1735 5077
Thure Wallner
(1888-1965), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 32x22cm, yttermått inklusive ram: 42x33cm
Thure Wallner, född 1888, död 1965, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 27 oktober 2025
kl 20:05:26
1.000 kr
1.100 kr