SILVER & METAL / Silver / Bowl 10753065
nr 1075 3065
BOWL
silver, CG Hallberg, förgylld insida, 1954, height: 5 cm, 71, 2 g ca,
silver, CG Hallberg, förgylld insida, 1954, höjd: 5 cm, 71, 2 g ca
SEK 300
Monday December 12 2016
at 20:09:11
12/12 17:46:32
- Thema-auction
Dec 12
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver