KONST / Litografier / Färglitografi 15618299

nr 1561 8299

Maria Boczewska

(f. 1940), Polen

Söder Mälarstrand, vinter. Signerad, numrerad 50/280. Färglitografi, bildmått: 45x56 cm, yttermått inklusive ram: 66x74 cm

Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.

Utrop:

600 kr

Såld:

200 kr

måndag 4 september 2023
kl 19:25:59

Maria Boczewska

Läs mer om Maria Boczewska