KONST / Litografier / Litografier 13468242
nr 1346 8242
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
Litografier, 28 st i mapp, 150 upplaga, "28 Croquis Lorennsbergsteatern 1922", bladets mått: 50x31, oramade lösa blad. Signerad
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 7 september 2020
kl 19:00:12
300 kr
350 kr
John Jon-And
Läs mer om John Jon-And