KONST / Litografier / Färglitografi 15382026

nr 1538 2026

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Växter. Signerad, numrerad 43/385, daterad -87. Färglitografi, bildmått: 31x40 cm, yttermått inklusive ram: 49x56 cm

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 1 maj 2023
kl 19:18:25

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson