KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 8895090

nr 889 5090

Tor Hörlin

(1899-1985), Sverige

Färgkrita, Tor Hörlin (1899-1985), Signerad, 1968, 36x44

Tor Hörlin, svensk målare född 1899 i Stockholm, död 1985.

måndag 21 april 2014
kl 18:49:54

Tor Hörlin

Läs mer om Tor Hörlin