Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 4983745



*

nr 498 3745


Ram

Nyrokoko, 74 x 53


Utrop:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 november 2007
kl 16:04:04


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/11 21:59:14 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko ram ramar
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:47
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:55
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:13
  • 6383 OljemÃ¥lning
    Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:29
  • 6384 SkÃ¥l
    Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:36
  • 7065 Skulpturer
    3 st, Tilgman keramik. Höjd: 20-25 cm
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:10




Ladda ner broschyr