KONST / Litografier / Färglitografi 9262407
*
nr 926 2407
Hans Ekvall
(f. 1918), Sverige
Färglitografi , Hans Ekvall (f. 1918), signerad 10x280, 36x50
Hans Ekvall, född 1918 i Nora, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2014
kl 18:49:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 21:08:18
1
150 kr
24/11 17:34:39
2
Vinnande bud
24/11 18:38:42
1
300 kr
24/11 18:38:42
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans ekvall litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Hans Ekvall
Hans Ekvall, född 1918 i Nora, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 926 2407
Hans Ekvall
(f. 1918), Sverige
Färglitografi , Hans Ekvall (f. 1918), signerad 10x280, 36x50
Hans Ekvall, född 1918 i Nora, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/11 21:08:18 | 1 | 150 kr |
| 24/11 17:34:39 | 2 | Vinnande bud |
| 24/11 18:38:42 | 1 | 300 kr |
| 24/11 18:38:42 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans ekvall litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



