KONST / Ramar / Ram 6662767
*
nr 666 2767
Ram
12x9
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2010
kl 18:01:19
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:55
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:20
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:24
*
Ram
nr 666 2767
Ram
12x9
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2010 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:55
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:20 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:24



