KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7361011
nr 736 1011
Ludvig Munthe
(1841-1896)
Oljemålning, Ludvig Munthe (1841-1896), slädfärd, signerad och daterad 1867, 70x100 Prov. Lönö
Ludvig Munthe, norsk-tysk målare född i Sogndal i Norge 1841, död i Düsseldorf 1896.
Utrop:
60.000 kr
Såld:
49.000 kr
måndag 30 januari 2012
- Klassiska
Ludvig Munthe
Läs mer om Ludvig Munthe