ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12599366
*
nr 1259 9366
Spegel
36x32
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2019
kl 20:49:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 14:22:41
1
100 kr
3/6 17:52:03
2
450 kr
3/6 20:37:46
3
200 kr
3/6 20:37:46
2
250 kr (Budbetjänt)
3/6 20:39:03
3
300 kr
3/6 20:39:03
2
350 kr (Budbetjänt)
3/6 20:42:42
3
400 kr
3/6 20:42:42
2
450 kr (Budbetjänt)
3/6 20:44:06
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1259 9366
Spegel
36x32
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/6 14:22:41 | 1 | 100 kr |
| 3/6 17:52:03 | 2 | 450 kr |
| 3/6 20:37:46 | 3 | 200 kr |
| 3/6 20:37:46 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 3/6 20:39:03 | 3 | 300 kr |
| 3/6 20:39:03 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 3/6 20:42:42 | 3 | 400 kr |
| 3/6 20:42:42 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 3/6 20:44:06 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



