KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177280
*
nr 1417 7280
Nils-Göran Brunner
(1923-1986), Sverige
Oljemålning, "Utsikt från ateljén Västerhaninge". Signerad. Olja på pannå, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 30x38cm
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 18:49:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 22:03:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Nils-Göran Brunner
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Läs mer om Nils-Göran Brunner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nils-göran brunner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Nils-Göran Brunner
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Läs mer om Nils-Göran Brunner
nr 1417 7280
Nils-Göran Brunner
(1923-1986), Sverige
Oljemålning, "Utsikt från ateljén Västerhaninge". Signerad. Olja på pannå, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 30x38cm
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/9 22:03:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Nils-Göran Brunner
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.Läs mer om Nils-Göran Brunner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nils-göran brunner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



