KONST / Litografier / Litografi 16406169
nr 1640 6169
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Litografi, Figur. Signerad, numrerad 4/5, daterad 1949. Bildmått: 58x50 cm, yttermått inklusive ram: 73x59 cm
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 2 september 2024
kl 20:55:58
2/9 20:21:37
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman