KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 17025173
nr 1702 5173
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 25/25, kvinnor i hatt. Bildmått: 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 66x50 cm, yttermått inklusive ram:
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 19 maj 2025
kl 18:52:34
17/5 10:46:20
200 kr
19/5 10:33:38
Allan Österlind
Läs mer om Allan Österlind