KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Grafiskt blad 15229190
*
nr 1522 9190
Grafiskt blad
Oidentifierad konstnär. Modell. Blindstempel, Marées-Gesellschaft. Bladets mått: 18x24 cm, yttermått inklusive ram: 29x35 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2023
kl 20:38:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 01:34:47
1
300 kr
16/2 17:23:02
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blindstempel grafiskt blad marées-gesellschaft modell vattenfärg
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Grafiskt blad
nr 1522 9190
Grafiskt blad
Oidentifierad konstnär. Modell. Blindstempel, Marées-Gesellschaft. Bladets mått: 18x24 cm, yttermått inklusive ram: 29x35 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/2 01:34:47 | 1 | 300 kr |
| 16/2 17:23:02 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blindstempel grafiskt blad marées-gesellschaft modell vattenfärg
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



