KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15821006
nr 1582 1006
Bengt Elde
(1939-2015), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv, Signerad. Olja på pannå, 75x120 cm, yttermått inklusive ram: 91x137 cm
Bengt Elde, svensk målare född 1939, död 2015.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
7.800 kr
måndag 27 november 2023
kl 18:23:40
7.000 kr
7.600 kr
7.400 kr
7.600 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
27 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska