ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2953016
*
nr 295 3016
Spegel
Rokokostil, H.116
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/1 10:55:09
1
1.000 kr
17/1 15:09:51
2
2.000 kr
17/1 15:23:01
3
1.600 kr
18/1 22:06:55
4
2.300 kr
19/1 10:50:33
5
2.600 kr
19/1 13:24:35
6
2.500 kr
19/1 14:13:57
7
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 295 3016
Spegel
Rokokostil, H.116
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/1 10:55:09 | 1 | 1.000 kr |
| 17/1 15:09:51 | 2 | 2.000 kr |
| 17/1 15:23:01 | 3 | 1.600 kr |
| 18/1 22:06:55 | 4 | 2.300 kr |
| 19/1 10:50:33 | 5 | 2.600 kr |
| 19/1 13:24:35 | 6 | 2.500 kr |
| 19/1 14:13:57 | 7 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



