KONST / Litografier / Litografi 14808153

nr 1480 8153

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Litografi, Stilleben. Signerad, numrerad 20/50, daterad -58. Bildmått: 31x39 cm, yttermått inklusive ram: 47x54 cm

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 1 augusti 2022
kl 19:27:50

1/8 19:17:21 1      Vinnande bud

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén