KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15549178

nr 1554 9178

Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige

Oljemålning, Kvinnoporträtt. Signerad, daterad 1972. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 94x75 cm

Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

måndag 7 augusti 2023
kl 19:16:20

Jan Naliwajko

Läs mer om Jan Naliwajko