Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Bowl 9255042



*

nr 925 5042


BOWL

metal, 1950s, length: 38,


metall, 50-tal, längd: 38


Estimate:

400

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday November 17 2014
at 18:12:53


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/10 21:43:16 1      100 kr
7/11 18:35:33 2      250 kr
11/11 15:24:10 3      200 kr
11/11 15:24:10 2      250 kr (Robot)
11/11 15:24:33 3      400 kr
16/11 19:45:33 2      450 kr
16/11 22:14:36 4      500 kr
17/11 10:07:16 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 17

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktskål metall
  • 6516 Ask
    + sculpture, ”groda”, height: 4-15 cm,
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 18:05
  • 6543 Ask
    pietra dura, bird, 14, 5x10,
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 20:53
  • 6352 CHAMPAGNE COOLER
    Final Touch, stainless steel. Diameter: 43, 5 cnm,..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:30
  • 5305 DOORHANDLES
    7 pairs, brass, med nyckelskylt. Height: 23, 5 cm,
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 18:52
  • 6555 HAT
    ”Bicorn” Ericsson, Stockholm, Sweden, in a box. Le..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:27
  • 6557 TOP HATS
    hat, + Chapeau claque, (i ask),
     

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:31




Ladda ner broschyr