KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 15889012
nr 1588 9012
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Färgetsning, Interiör med barn, "Buketten". Signerad, Bildmått: 30x20 cm, yttermått inklusive ram: 53x36 cm
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
måndag 18 december 2023
kl 18:13:07
Louis Bastin
Läs mer om Louis Bastin