Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Magazine rack 9613205



*

nr 961 3205


MAGAZINE RACK

with shelf, metal, 1950s, height: 49 cm,


med hylla, metall, 1950-tal, höjd: 49 cm


Estimate:

400

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday May 11 2015
at 20:36:01


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/5 23:34:40 1      100 kr
10/5 20:32:28 2      200 kr
11/5 18:10:20 3      200 kr
11/5 18:10:20 2      200 kr (Robot)
11/5 18:17:53 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • May 11

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: hylla metall tidningsställ
  • 7104 PEASANT
    3 pcs, miscellaneous, including gunghäst, wear, da..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:41
  • 7123 Ask
    + sculpture, ”groda”. Height: 4-15 cm,
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 pcs, metal. Height: 99 cm,
    Present: SEK 1000

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:33
  • 7022 BOOKEND
    one pair, 1920s. Length: 13 cm, height: 14 cm,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:09
  • 7047 TABLE MATS
    Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:10




Ladda ner broschyr