KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7446341

nr 744 6341

Tord Leander Engström

(1914-1985), Sverige

Oljemålning, Tord Leander Engström (1914-1985), Fjällmotiv, -56, 100 x 56

Kondition: slitage, skador

Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 27 februari 2012
kl 17:57:14

26/2 19:21:41 1      550 kr
27/2 11:10:37 2      Vinnande bud

Tord Leander Engström

Läs mer om Tord Leander Engström