Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 4333186



*

nr 433 3186


Pastell

Gamla Stan, Gösta Larson -56, 35x26


Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 oktober 2006
kl 17:15:26


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/10 21:07:53 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita gamla stan pastell stockholmsmotiv vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:52
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:26
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:57
  • 7048 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:49
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr