KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13693734
nr 1369 3734
Ture Bosin
(1894-1983), Sverige
Oljemålning, "blommande sedum, Stenåsa Öland". Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 32x40 cm
Ture Bosin, svensk målare född 1894, död 1983.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 21 december 2020
kl 20:59:14
400 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
900 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr